Kolejni Stypendyści Fundacji TDJ

Fundacja TDJ przyznała kolejne stypendia na naukę w Wielkiej Brytanii i USA!

Dzieci naszych pracowników – Zofia Regulska z Gorzowa Wielkopolskiego i  Marzena Piecuch z Gorlic oraz Magdalena Woźniak z Gorlic znalazły się w gronie laureatów tegorocznej edycji Stypendium College. Zosia i Marzena rozpoczną we wrześniu roczną naukę w prestiżowej angielskiej szkole średniej Ampleforth College. Magdalena Woźniak, trzecia finalistka programu, jako pierwsza otworzy listę nowych lokalizacji zagranicznych szkół. Już w sierpniu wyjedzie na rok do Stanów Zjednoczonych. Fundatorem stypendium jest Fundacja TDJ.

 

Stypendium College to program Fundacji TDJ realizowany we współpracy z Ampleforth College.
W ramach inicjatywy, dzieci pracowników Grupy TDJ z całej Polski mogą przez rok uczyć się w jednej z najlepszych brytyjskich szkół średnich. Każdy uczestnik programu ma zapewniony nieodpłatnie rok nauki w szkole oraz utrzymanie. Celem Stypendium College jest ułatwienie młodzieży osiągającej bardzo dobre wyniki w nauce dostępu do edukacji w najlepszych szkołach świata.

 

– To już trzecia edycja programu Stypendium College. Dotychczas, w ramach niego do Ampleforth College wyjechało ośmioro naszych stypendystów – mówi Janusz Gorol, Kierownik Projektów Edukacyjnych Fundacji TDJ. – Do ich grona dołączą niebawem Marzena i Zofia, a także Magda, która jako pierwsza pojedzie do szkoły w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie laureatki stypendium wyjazdowego najlepiej poradziły sobie podczas trzyetapowej rekrutacji, wykazując się determinacją, zaangażowaniem społecznym oraz ponadprzeciętnym nastawieniem na rozwój osobisty – dodaje Janusz Gorol.

 

Laureatki Stypendium College 2017/2018

 

Marzena Piecuch pochodzi z Gorlic, jej tata pracuje w Kuźni Glinik. Ma bardzo dobre wyniki w nauce, szczególnie w języku angielskim i naukach ścisłych. Czas pozaszkolny spędza na zajęciach dodatkowych. Jest członkinią kółka geograficznego, biologicznego i chemicznego. Jej pasją jest sport. Biega, uprawia gimnastykę i jeździ na rowerze.

 

Zofia Regulska pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, a jej tata pracuje w Odlewni Żeliwa Śrem. Jest reprezentantką szkoły w międzyszkolnych projektach symulujących narady ONZ w języku angielskim. Uwielbia sport, jest członkiem szkolnej drużyny koszykarskiej, która dwukrotnie zdobyła srebrny medal Gorzowskiej Spartakiady Młodzieżowej.

 

Magdalena Woźniak uczy się na kierunku biologiczno-chemicznym w liceum w Gorlicach. Była uczestnikiem wyjazdu do Taize organizowanym przez Fundację TDJ. Angażuje się w działania różnych organizacji charytatywnych. W gimnazjum należała do Szkolnego Klubu Wolontariatu, a także Caritasu. Odwiedza ludzi mieszkających w Domu Pomocy Społecznej. Hobbystycznie od dwóch 2 lat jeździ konno.

 

Kontakt

PGO Services Sp. z o. o.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

KRS: 0000685956,
Regon: 367759249,
NIP: 6342899389

tel.: +48 32 832 18 01
e-mail: pgoservices@pgosa.pl

Wyślij zapytanie