PGO na World Foundry Congress 2018

Światowy Kongres Odlewnictwa to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, będące jednocześnie miejscem spotkań naukowców i praktyków. PGO zaangażowało się bardzo aktywnie w organizację kongresu, będąc sponsorem sesji Young Research, adresowanej do młodych naukowców oraz fundatorem nagrody za najlepsze wystąpienie kongresowe. Swój udział w odbywającym się od 23 do 27 września w Krakowie Kongresie zapowiedziało ponad 930 uczestników z 44 krajów świata.

PGO będzie reprezentowane przez prezesa zarządu PGO SA Łukasza Petrusa, prezes zarządu spółki PIOMA Odlewnia Rafała Kanię, oraz Arnolda Bula członka zarządu piotrkowskiej spółki.

Wśród uczestników Kongresu będą także członkowie zespołów badawczych zaangażowanych w realizowany w Piotrkowie Trybunalskim przy współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, projektem „Demonstracja technologii wytwarzania innowacyjnych odlewów staliwnych przeznaczonych do zastosowania w ekstremalnych warunkach eksploatacji”.

Podczas sesji naukowych przedstawione zostaną trzy referaty, napisane we współautorskich zespołach, przedstawiające wyniki prowadzonych w Piotrkowie Trybunalskim badań.  – Obecnie nie da się rozdzielić pracy naukowców, zwłaszcza tych będących blisko przemysłu, jak my odlewnicy, od codziennej praktyki nowoczesnej odlewni – podkreśla dr hab. inż. Jan Jezierski, profesor Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Główny Specjalista B+R w PIOMA Odlewnia. –  Tylko współpraca obu środowisk umożliwia szybką implementację najnowszych trendów rozwojowych w zakładach produkcyjnych – dodaje. Co więcej, jak podkreśla prof. Jezierski, obie strony mają nie tylko mówić, ale także, a może zwłaszcza, słuchać drugiej strony, ponieważ nie tylko inżynier od profesora, ale i profesor od inżyniera może się wiele nauczyć! I temu służą przede wszystkim takie wydarzenia jak WFC 2018 w Krakowie i dlatego obecność PGO, tak mocno stawiającej na innowacyjność i rozwój, wpisuje się doskonale w tak pojętą współpracę, realizowanej w tym konkretnym przypadku w ramach wspólnego projektu badawczo-rozwojowego.

Prezes PIOMA Odlewnia Rafał Kania podkreśla natomiast aspekt biznesowy wspólnych przedsięwzięć B+R z jednostkami naukowo-badawczymi. – W warunkach dzisiejszej globalnej konkurencji, firma, odlewnia, która nie stawia na innowacyjność i rozwój, która nie ryzykuje podejmowania śmiałych i ambitnych tematów, nie ma szans – przekonuje R. Kania. – A takie podejście jest możliwe tylko wtedy, gdy zaprosimy do współpracy naukowców z „otwartymi głowami”, których w naszym kraju nie brakuje. Gdy dodamy do tego możliwość współfinansowania badań przemysłowych i rozwojowych z Funduszy Europejskich z programu operacyjnego „Inteligentny Rozwój” – to mamy gotową receptę na sukces!”

Kontakt

PGO Services Sp. z o. o.
ul. Tysiąclecia 101
40-875 Katowice, Polska

KRS: 0000685956,
Regon: 367759249,
NIP: 6342899389

tel.: +48 32 832 18 01
e-mail: pgoservices@pgosa.pl

Wyślij zapytanie